Van'ın Edremit İlçesine Yeni Belediye Binası

Haber Tarihi : 10.10.2017 15:30:36 Van'ın Edremit ilçesinde belediye için yeni hizmet binasının yapılacağı bildirildi.
A +   A -

Edremit Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli, yaptığı yazılı açıklamada, vatandaşların kamu hizmetlerinden en iyi şekilde faydalanması için çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Tahsiste emeği geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve ilgili bakanlara teşekkürlerini bildiren Çiçekli, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"İlçemiz 2014 yılında Büyükşehir Yasası ile 12 bin nüfuslu küçük bir ilçeden 122 bin nüfuslu metropol bir ilçeye dönüştü. Bu kapsamda Van'ın bazı mahalleleri ilçemize bağlandı. Bu da coğrafi olarak sahile paralel ince uzun bir ilçe ortaya çıkardı. Şu anki belediyenin, kaymakamlığın ve diğer kurumların yerleşimleri Fırat, Şabaniye, Eminpaşa ve Süphan mahallelerine uzak kaldı. Bu mahallelerimizde toplam 65 bin vatandaşımız yaşamaktadır."

Büyükşehir Yasası ile yeni durumun kamu hizmeti üreten binaların daha merkezi bir noktada olması gerektiğini belirten Çiçekli, şunları kaydetti:

"Biz de bu yeni duruma ayak uydurarak, eski yün iplik fabrikası olarak bilinen yeri ki burası eski Edremit ile yeni Edremit'e bağlanan mahallerin ortasında kalmaktadır. Tüm kamu hizmetlerimizin planlanacağı bir külliye şeklinde projelendirdik ve ilan ettik. Hamdolsun ki tahsisini başardık. Tüm vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun. İnşallah en kısa sürede burada yapmayı planladığımız hizmet binalarımızı da hayata geçireceğiz. Sizlere bu hususla ilgili söz verip sözümüzde durabildiğimiz için çok mutluyum."


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !